Rok ukončili debaklom v Nitre

MUŽI

15. kolo:
HK Žiar nad Hronom – Púchov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
V zápase s veľkým favoritom na postup do 1. ligy sa očakávali súboje o každý meter ľadu. Žiarčania šli do stretnutia s jednoznačným cieľom zvíťaziť. No boli to práve hostia, ktorí dostali Žiarčanov pod tlak a v začiatkoch zápasu to nevyzeralo na zisk troch bodov pre domáci tím. Ale žiarski hokejisti nestratili hlavu a ani motiváciu. Postupne sa dostali z pod púchovského tlaku a prebrali iniciatívu. O ich dôležitom víťazstve rozhodol v tretej tretine Matej Ďubek. Domáci si tak takmer stopercentne zabezpečili účasť v nadstavbovej časti súťaže.
Marcel Pobežka
Gól: M. Ďubek, ŽIAR: Potočník – Golian, Béla, Šauša, Uhlík, Lehocký, Szilvási – M. Ďubek, P. Ďubek, Šajban, Dobrík, Kuchárik, Ruttkay, Mihálik, Mráz, Plandor, D. Strohner
Ostatné výsledky: Šaľa – Zlaté Moravce 16:1, Partizánske – Nitra 2:5, Levice – Dubnica 5:2

16. kolo:
Nitra - HK Žiar nad Hronom 10:1 (6:0, 2:0, 2:1)
Po vynikajúcich výsledkoch, ktoré dosiahli žiarski hokejisti v predchádzajúcich zápasoch (sedem víťazstviev za sebou), sa od nich očakával zisk bodov aj v stretnutí v Nitre. V prípade víťazstva by poskočili na druhé miesto v tabuľke a ukončili tak mimoriadne dobrý rok 2008.
Prekvapenie sa nekonalo, pretože žiarskym hráčom po sviatkoch chýbala energia a chuť po víťazstve. Najmä prvú tretinu vôbec nezvládli a inkasovali v nej šesť gólov. V druhej časti inkasovali dva a čestný gól žiarskeho tímu vsietil v tretej tretine Marian Strohner.

Po tejto prehre klesli Žiarčania na štvrtú priečku so stratou štyroch bodov na tretiu Dubnicu. Tá bude ich prvým súperom na domácom ihrisku v roku 2009.
Gól: M. Strohner (Mihálik, Plandor), ŽIAR: Potočník, Opáth – Lehocký, Szilvási, M. Strohner, Uhlík, Béla, Golian, Šauša – Plandor, Ruttkay, M. Ďubek, P. Ďubek, Baran, Šajban, Šulek, Mihálik, Mráz
Ostatné výsledky: Dubnica – Partizánske 4:3, Zlaté Morvace – Ružinov 5:20, Šaľa – Púchov – nehlásili

Dohrávka 24. kola:
Prievidza - HK Žiar nad Hronom 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
V stretnutí s Prievidzou žiarski hokejisti opäť potvrdili, že ak sa naozaj posnažia, tak víťaztvo pre nich nieje až takým problémom.
O zisku troch bodov rozhodli Lehocký a Heckl už v prvej tretine. V druhej časti sa hra vyrovnala a Prievidza vsietila dva góly. Mitter však svojim gólom zabezpečil hernú pohodu na hokejkách žiarskych juniorov, ktorú potrebovali do záverečnej tretiny. Tú zvládli, pridali piaty gól a získali tri body na pôde nepríjemného súpera.
Góly: Lehocký (Mihálik, Berkeš), Heckl (Mihálik), Heckl (Kukla, Mitter), Mitter (Kukla, Belanec), Balco (Mitter, Kukučka), ŽIAR: Vincenc – Lehocký, Hanus, Čajkovský, Berkeš, Jančok – Belanec, Kukla, Balco, Heckl, Mihálik, Kukučka, Mitter
Ostatné výsledky: Kežmarok – Dubnica 3:2, Senica – Prešov 4:2, Pov. Bystrica – Lučenec 6:0, Ružinov – Levice 9:2, Hoba – Brezno 3:7, Piešťany mali voľno

Dohrávka 27. kola:
Piešťany - HK Žiar nad Hronom 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Na stretnutie 27. kola cestovali žiarski juniori do Piešťan. Škoda, že v tomto stretnutí nezopakovali výborný výkon z Prievidze. V prvej tretine inkasovali dva góly a v druhej ešte jeden. Tento náskok stačil domácemu tímu na to, aby pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca. Čestný úspech Žiaru nad Hronom zaznamenal Plandor v tretej tretine.
Gól: Plandor (Heckl), ŽIAR: Vincenc, Dvořák – Lehocký, Berkeš, Hanus, Čajkovský, Darmo, Jančok – Plandor, Belanec, Kukla, Balco, Vallo, Šulek, Heckl, Sondík, Mihálik, Mitter, Kukučka
 Ostatné výsledky:  Prievidza – Hoba 7:6, Pov. Bystrica – Brezno 4:0, Senica – Levice 11:2, Ružinov – Kežmarok predohrali 9:1, Dubnica – Lučenec - hostia nepricestovali, Prešov mal voľno
1. Ružinov         28     22     1       2       3       169:63       70
2. Senica   28     20     2       2       4       133:62       66
3. Piešťany         27     20     2       0       5       148:61       64
4. P. Bystrica      27     19     2       1       5       147:69       62
5. Kežmarok       28     17     1       1       9       144:130    54
6. Prešov   27     16     0       2       9       135:90       50
7. Prievidza        28     14     0       1       13     123:125    43
8. Dubnica          27     13     0       0       14     102:121    39