Žiarski hokejisti postúpili do nadstavby

Pre hráčov HK MŠK Žiar nad Hronom sa skončila základná časť II. ligy, skupina A.

Žiarčania si v tomto ročníku počíňali skutočne výborne. Po slabšom začiatku sa rozbehli a hlavne záver základnej časti im vyšiel na výbornú. Šňúru siedmich víťazstiev v rade im ukončil až ťažký súper z Nitry (10:1). Z tejto prehry sa však spamätali a v poslednom súboji základnej časti porazili Dubnicu.
V prvom kole nadstavbovej časti pridelil žreb Žiarčanom opäť hráčov spod Zobora. Nitrančania skončili základnú časť na druhom mieste, len štyri body za vedúcim Púchovom. Žiarčania vstúpili do nadstavby s odhodlaním skončiť na čo najvyššej priečke. Úvodné stretnutie im však nevyšlo a silnému súperovi podľahli 2:3.
Treba však dodať, že piate miesto v základnej časti je určite vynikajúcim výsledkom, ak zohľadníme podmienky za akých tento klub pôsobí a kvalitu žiarskeho hokejového štadióna, ktorá je, mierne povedané, nevyhovujúca.
Potešujúci je fakt, že stále viac fanúšikov si hľadá cestu na zimný štadión a ich počet často prevyšuje množstvo priaznivcov na zápasoch FK Žiar, ktorý je horúcim favoritom na postup do I. ligy.
Hráči HK Žiar nad Hronom majú určite vyššie ambície, než konečné piate či šieste miesto v druhej lige. Či sa im ich podarí naplniť záleží na ich odhodlaní a chuti víťaziť. Istý je však fakt, že na hokejových fanúšikov čaká ešte niekoľko, skutočne zaujímavých a dramatických, hokejových stretnutí.

MARCEL POBEŽKA