Dramatické stretnutie dorastu s Humenným

MUŽI

NADSTAVBOVÁ ČASŤ
4. kolo:
Ružinov Bratislava - HK Žiar nad Hronom 9:2 (4:0, 2:0, 3:2)
Už počet hráčov, ktorí cestovali na zápas s Ružinovom, predpovedal len malú šancu na zisk bodov v tomto stretnutí. Káder hostí poriadne okresala viróza, ktorá postihla najmä bekov. S dvomi obrancami sa kvalitné stretnutie odohrať nedá, a tak to bolo aj v Bratislave. Domáci hráči rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, keď Žiarčanom postupne nastrieľali štyri góly. Tie na žiarskom účte pomaly pribúdali a pri stave 7:0 to vyzeralo na poriadny debakel. Malé svetielko v tomto, pre Žiarčanov, temnom zápase vykresal Matej Ďubek, ale to Ružinovčania zahasili ôsmym gólom v Potočníkovej bráne. Aj druhý gól Žiaru vsietil Matej Ďubek, no ten už nemal prakticky žiadny význam, ak nerátame vylepšenie osobných štatistík hráča. Hostia potom inkasovali ešte deviaty gól a po tomto „vynikajúcom“ výsledku cestovali domov s poriadnou nádielkou. Výsledok v Ružinove sa dá označiť ako zahanbujúci, pretože to bol súper, s ktorým sa určite dali získať cenné body.
Marcel Pobežka
Góly: M. Ďubek (Mráz), M. Ďubek. ŽIAR: Potočník – Lehocký, Béla – Plandor, M. Ďubek, P. Ďubek, D. Strohner, Baran, Šajban, Mihálik, Mráz

36. kolo:
Ružinov Bratislava - HK Žiar nad Hronom 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Žiarski juniori odohrali stretnutie na pôde jasného favorita. Týmto smerom sa uberal aj celý zápas. Žiarčania sa takmer vôbec nedostávali do šancí a na Bratislavčanov vystrelili počase celého stretnutia len desať krát. Po prvej tretine síce prehrávali len o jeden gól, ale všetky bodové ambície im zmarila druhá časť, v ktorej inkasovali až štyri „kúsky“ a bolo rozhodnuté. Škoda tohto výsledku, pretože žiarski hráči by si, po predchádzajúcich výsledkoch, zaslúžili určite viac.
ŽIAR: Vincenc – Lehocký, Zvara, Hanus, Čajkovský, Berkeš – Považanec, Plandor, Kukla, Balco, Šatan, Šulek, Heckl, Mihálik, Mitter, Mak, Kukučka
ostatné výsledky: Hoba - Levice 3:2, Kežmarok - Brezno 3:5, Pov. Bystrica - Prešov 1:2, Piešťany - Dubnica 5:4, Prievidza a Senica mali voľno

37. kolo:
HK Žiar nad Hronom  –  MsHK Prievidza 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Juniori sa po „výprasku“ v Ružinove pozbierali a ukázali ako sa bojuje o body. Prvý gól domáceho tímu strelil Tomáš Bitala už v 57. sekunde zápasu. Po dlhotrvajúcom zranení si tak tento hráč opäť našiel miesto v zostave a svoj návrat oslávil gólom už v začiatku zápasu. Druhý gól pridal Sondík vo 8. minúte a naznačil ambície žiarskych juniorov v tomto zápase. Do prestávky však hostia znížili. V druhej časti bola hra vyrovnaná, aj keď si viac šancí vypracovali Prievidžania. V poslednej časti pridali Žiarčania dva góly, hostia dokázali odpovedať len na jeden. Domáci si počas celého stretnutia udržiavali náskok, podali dobrý výkon a zaslúžene získali tri body. Pochvalu si určite zaslúži aj žiarsky brankár Vincenc, ktorý bol Prievidžanmi „bombardovaný“ počas celého zápasu (pomer striel na konci stretnutia 24:49).
Góly: Bitala (Plandor), Sondík (Mitter), Balco (Sondík), Plandor, Vallo (Šulek). ŽIAR: Vincenc – Lehocký, Berkeš, Čajkovský, Zvara, Jančok, Balco – Plandor, Mihálik, Bitala, Považanec, Vallo, Šulek, Mitter, Sondík
ostatné výsledky: Levice - Ružinov 0:7, Dubnica - Kežmarok 1:2 p, Prešov - Senica 2:4, Brezno - Hoba 4:5, Piešťany a Pov. Bystrica mali voľno
12. Žiar n/Hr.     33     6       1       0       26     106:195    20
Výsledky N. Zámkov boli anulované. Lučenec odstúpil zo súťaže.

DORAST
37. kolo:
HK Žiar nad Hronom - P. H. K. Prešov 0:7 (0:1, 0:1, 0:5)
ŽIAR: Mackovič – Hanus, Bugár, Medveď, Heckl, Sabo, Čierny – R. Nociar, Bobáľ, Lukáč, Soták, Michalík, Kukla, Barányi, Šatan
ostatné výsledky: Detva – Humenné 3:2 sn, Trebišov – Ružomberok 4:6, Michalovce – Brezno - nehlásili

38. kolo:
HK Žiar nad Hronom – HKM Humenné 8:7 sn (4:1, 1:3, 2:3, 0:0)
Mužstvo nastúpilo do stretnutia veľmi aktívne. Zaskočilo Humenné a ľahko získalo trojgólový náskok. Slabučké zaváhanie v prvej tretine bolo prvým upozornením, že hokej sa hrá celých šesťdesiat minút. Žiarčania však aj napriek tomu opäť dokázali zvýšiť náskok na rozdiel troch gólov. V druhej tretine síce Žiarčanai pridali ďalší gól, ale ten im skôr uškodil, ako pomohol. Prestali korčuľovať a naivne si mysleli, že už sa vo výsledku nebude nič meniť. Katastrofálne hrali najmä presilové hry, v ktorých až trikrát inkasovali. Vrcholom bezmocnosti bola aj ich presilová hra o dvoch hráčov. Hostia postupne znižovalil a dokonca vyrovnali stav stretnutia. Kukla dokázal vsietiť siedmy gól, ale v powerplay Humenčania vyrovnali. V predĺžení mali Žiačania príležitosti, ale rozhodnúť nedokázali. Dva body pre Žiar v samostatnom nájazde získal Michalík. Strata bodu však chlapcov bude možno ešte mrzieť.
Ján Bitala
Góly: Lukáč, R. Nociar (Lukáč, Čierny), Soták (Bobáľ), Bobáľ (R. Nociar, Lukáč), Bobáľ, Šatan (Sabo), Kukla (R. Nociar, Bobáľ). Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Michalík. ŽIAR: Mackovič – Sabo, Čierny, Medveď, Beňo, Hanus, Bugár – R. Nociar, Bobáľ, Lukáč, Soták, Šatan, Michalík, Barányi, Kukla
ostatné výsledky: D. Kubín – Žilina B 6:7, Detva – Prešov 2:10, Michalovce – Ružomberok 7:1, Trebišov – Brezno nehralo sa.

19. kolo:
Partizánske - HK Žiar nad Hronom 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: Červeň (Štefanec), Červeň (Štefanec), Hodža (Urgas), Hurtík(Zliechovec), Hurtík
Na výsledku zápasu, ktorý je pre mladších žiakov neobvyklý sa podpísala chrípka, ktorá niektorých hráčov vyradila zo zápasu, ale aj podcenenie súpera. Niektorí hráči si totiž neuvedomujú, že víťazstvo nepadne z neba a myslia si, že každý súper sa im poddá bez boja.
1. Žiar        18     18     0       0       313:27       36
2. Ružomberok  18     15     0       3       203:63       30
3. Brezno  B       17     10     1       6       142:111    21
4. Brezno A        18     9       1       8       148:116    19
5. Partizánske     17     8       0       9       95:116       16
6. Lučenec 18     5       0       13     121:211    10
7. R. Sobota       18     4       0       14     63:140       8
8. Detva     18     1       0       17     26:327       2