Junior tentokrát bez bodov

MUŽI

NADSTAVBOVÁ ČASŤ
6. kolo:
HK Nitra - HK Žiar nad Hronom - nehralo sa, muži na zápas pre chorubu nevycestovali

38. kolo:
Považská Bystrica – HK Žiar nad Hronom 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Juniorov zápas v Považskej Bystrici nevyšiel. V prvej tretine inkasovali dva góly a nedokázali vsietiť ani jeden. V druhej časti inkasovali tretí. Vrátiť do zápasu sa Žiarčanov pokúsil Mitter kontaktným gólom, ale domáci hráči im šancu na zvrat stretnutia prekazili štvrtým „kúskom“ v žiarskej bráne. V záverečnej tretine už gól nepadol, a tak všetky body ukoristil domáci tím.
Marcel Pobežka
Gól: Mitter. ŽIAR: Pšenák, Vincenc – Lehocký, Zvara, Balco, Hanus, Čajkovský, Jančok – Považanec, Belanec, Kukla, Mitter, Sondík, Mak, Berkeš, Mihálik, Bitala
ostatné výsledky:  Prievidza – Levice 10:5, Kežmarok – Hoba 15:4, Ružinov – Brezno 5:1, Piešťany – Prešov 8:7 p, Dubnica a Senica mali voľno

39. kolo:
HK Žiar nad Hronom - Senica 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Žiarčania privítali na domácom ľade tím z čela prvoligovej tabuľky Senicu. Už vopred bolo jasné, že získať body bude náročná úloha. Seničania potvrdili úlohu favorita hneď v úvode zápasu a už v 47. sekunde vsietili prvý gól. Vo 8. minúte pridali druhý a Žiarčania sa ocitli v ťažkej situácii. Sedem minút po začiatku druhej tretiny dostal Žiarčanov do zápasu Plandor po spolupráci s Mihálikom a Bitalov. No to bolo zo strany Žiaru všetko. Pred koncom druhej tretiny inkasovali tretí gól a Seničania potvrdili svoje postavenie v tabuľke ďalšími dvoma gólmi v záverečnej časti.
Gól: Plandor (Bitala, Mihálik). ŽIAR: Dvorák – Lehocký, Jančok, Zvara, Čajkovský, Mak – Plandor, Mihálik, Bitala, Šulek, Vallo, Považanec, Sondík, Mitter, Berkeš
ostatné výsledky:  Levice - Pov. Bystrica 1:4, Brezno – Prievidza 4:3, Hoba – Ružinov 2:10, Prešov – Dubnica 5:0 kont., hostia nepricestovali. Kežmarok a Piešťany mali voľno

39. kolo:
Brezno – HK Žiar nad Hronom 4:9 (1:3, 3:2, 0:4)
Domáci hráči dokázali Žiarčnanom, hnaným túžbou po nadstavbe, odolávať do 38. minúty. Do tohto okamihu sa stále na hosťujúcich hráčov gólovo doťahovali, no v záverečnej tretine hostia zabrali a „nasúkali“ Breznu štyri góly. Týmto fantastickým víťazstvom si Žiarčania zabezpečili postup do nadstavbovej časti I. ligy dorastu, v ktorej zabojujú o možnosť hrať dorasteneckú extraligu.
Góly: Bobáľ (Lukáč), Lukáč (Čierny), Soták (Kukal, D. Nociar), Barányi (Bobál, D. Nociar), Soták (Michalík), Soták (Michalík, Kukla), Barányi (Bobáľ), Michalík (Kukla, Soták), R. Nociar (Lukáč, Barányi). ŽIAR: Melicherčík – D. Nociar, Beňo, Hanus, Kysel, Čierny – Michalík, Bobáľ, Bugár, Barányi, Kukla, Soták, Lukáč, R. Nociar, Kohút
ostatné výsledky: Ružomberok – Detva 4:3, Prešov – D. Kubín 3:1, Humenné – Žilina B - nehlásili

40. kolo:
Ružomberok – HK Žiar nad Hronom 4:3 sn (2:0, 0:2, 1:1)
Aj keď bol Ružomberok tabuľkovo nižšie ako hosťujúci hráči, bolo jasné, že v tomto stretnutí budú tvrdo bojovať o víťazstvo. Po prvej tretine sa síce zdalo, že ich cesta za týmto cieľom bude ľahká, no Žiarčania v druhej časti zabojovali a opäť sa hralo od začiatku. V záverečnej časti vsietili obe družstvá po jednom góle a nasledovalo predĺženie. Ani v ňom gól nepadol a v samostatných nájazdoch mali viac šťastia domáci hráči. Ale táto prehra však nič nezmenila na tom, že žiarski dorastenci budú (po prvýkrát) bojovať o postup do extraligy.
Najbližšie zápasy o postup do extraligy odohrajú žiarski dorastenci v sobotu 21. februára (v Dubnici) a nedeľu 22. februára (v Topoľčanoch)
Góly: Lukáč (Baráni), Soták (Michalík), Bobáľ (Lukáč). ŽIAR: Melicherčík – Kurek, D. Nociar, Bugár, Beňo, Hanus, Čierny – Michalík, Bobáľ, Kysel, Barányi, Kukla, Soták, Lukáč, R. Nociar, Kohút
ostatné výsledky: Michalovce – Trebišov 8:2, Prešov – Žilina B 4:1, Brezno – Detva, Humenné – D. Kubín – nehlásili

21. kolo:
HK Žiar nad Hronom – HK Ružomberok nehralo sa, hostia pre chorobu nepricestovali