MUŽI

NADSTAVBOVÁ ČASŤ
8. kolo:
HK Žiar nad Hronom – Levice 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
Góly: Béla (Šajban, M. Ďubek), Čajkovský (Mitter, D. Strohner), ŽIAR: Opáth, Paulík – Lehocký, Čajkovský, Béla, Šauša, Golian – Plandor, M. Ďubek, P. Ďubek, Kucharík, D. Strohner, Baran, Šajban, Mitter, Dobrík
Žiarski hokejisti nastúpili do zápasu po dvojtýždňovej prestávke. Nezačali zle, no boli to práve hostia, ktorí v piatej minúte otvorili skóre stretnutia. Od tohto momentu výkon Žiaru klesol a Levičania pohodlne vsietili ďalšie dva góly. Hra domáceho tímu sa zlepšila na začiatku druhej tretiny. Pekným kontaktným gólom sa prezentoval Béla a druhý gól Žiaru pridal Čajkovský. To bolo však zo strany domáceho tímu všetko. V čase, keď sa zdalo, že môžu vyrovnať prišiel štvrtý gól hostí. Ešte v druhej tretine si Levičania zabezpečili dvojgólový náskok a zvyšok zápasu už pohodlne kontrolovali. V záverečnej časti pridali šiesty „kúsok“ v žiarskej bráne a odniesli si tri body.
Po prvej tretine sa na ľade predstavili hráči žiarskeho tímu (žiaci, dorast a muži) v hokejových dresoch. Divákom bola prečítaná petícia za zachovanie klubu. Tú mohli podpísať pri vstupe na štadión. Takmer štyristo divákov živo skandovalo a tlieskalo, ozývali sa aj výkriky „neberte nám hokej“.

HK Žiar nad Hronom mal voľno
ostatné výsledky:  Levice - Dubnica 4:2, Kežmarok - Prievidza 2:6, Ružinov - Pov. Bystrica 9:0, Hoba - Senica 7:10, Brezno - Piešťany 2:12, Prešov mal voľno

43. kolo:
 P. H. K. Prešov - HK Žiar nad Hronom 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)
Juniori sa na pôde favorita predstavili vo veľmi dobrom svetle. Prvú tretinu vyhrali pomerom 3:1. Potom sa však začali prejavovať väčšie skúsenosti domáceho tímu. Prešovčania v ďalších tretinách vsietili šesť gólo, hostia dokázali odpovedať len dvakrát. Aj napriek prehre si za svoj výkon zaslúžia pochvalu.
Góly: Čajkovský (Plandor, Mihálik), Plandor (Mihálik, Jančok), Mitter (Hanus), Bitala, Kukučka (Lehocký), ŽIAR: Pšenák – Lehocký, Jančok, Čajkovský, Hanus – Plandor, Mihálik, Heckl, Kukučka, Mitter, Bitala, Belanec, Šatan, Mak
ostatné výsledky: Dubnica - Brezno 3:4, Piešťany - Hoba 6:5, Senica - Ružinov 0:4, Pov. Bystrica - Prievidza 7:2, Levice a Kežmarok mali voľno
12. Žiar n/Hr.     36     6       1       0       29     111:211    20
Výsledky N. Zámkov a Lučenca boli anulované.

DORAST, NADSTAVBOVÁ ČASŤ
3. kolo:
HK Žiar nad Hronom - MHK Dubnica 2:10 (0:2, 0:5, 2:3)
Po dvoch tretinách to so žiarskymi dorastencami vyzeralo zle-nedobre. Prehrávali už o sedem gólov a ani raz neskórovali. Zabrali až v poslednej tretine, keď Dubničanom dochádzali sily. Treba však uznať, že v nadstavbe do extraligy už slabého súpera mať nebudú.
Góly: Lukáč, Kukla (Lukáč, Soták), ŽIAR: Mackovič – D. Nociar, Hanus, Sabo, Čierny, Medveď – Michalík, Bobáľ, Kysel, Bugár, Barányi, Kukla, Košta, Soták, Pluhár, Heckl, Lukáč, R. Nociar
ostatné výsledky: Humenné – Topoľčany 3:5,  Prievidza – Michalovce 2:3, Pov. Bystrica – Prešov 5:3

4. kolo:
HK Žiar nad Hronom - HC Topoľčany 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Hneď v úvode stretnutia sa dorastenci dostali do vedenia. V 23. sekunde skóroval Ronald Nociar. To bolo však zo strany Žiaru všetko. Opraty zápasu prevzali hostia a ukázali, prečo patria medzi favoritov na postup do extraligy.
Gól: R. Nociar (Lukáč), ŽIAR: Mackovič – Medveď, Čierny, Hanus, Sabo, Michalek, D. Nociar – R. Nociar, Lukáč, Bobáľ, Soták, Heckl, Kukla, Barányi, Michalík, Bugár
ostatné výsledky: Prievidza – Prešov 4:2, Humenné – Dubnica 1:11, Pov. Bystrica – Michalovce 11:3

Lučenec - HK Žiar nad Hronom A 0:6
Na tomto mieste som vám písal o výsledkoch mladších žiakov. No dnes je to už asi bezpredmetné. Naši zástupcovia v mestskom parlamente totiž zrušili hokej, zrušili ľadovú plochu a znemožnili deťom a možno aj vašim, športovať, ako aj ísť si vo voľných chvíľach zakorčuľovať počas verejného korčuľovania. Tak načo písať, že deti, ktoré reprezentujú toto mesto v možno najobľúbenejšom športe nás, Slovákov, znovu vyhrali, sú na prvom mieste v tabuľke bez prehry, idú reprezentovať mesto na medzinárodný turnaj za vlastné peniaze! Načo? Poslanci, medzi ktorými sú lekári, pedagogickí pracovníci budú radšej riešiť kriminalitu, alkoholizmus a drogovú závislosť detí, ako by dali deťom priestor na šport. Mali prísť na tréning, keď sa im povedalo, že so svojim športom budú musieť asi skončiť. Mali sa im pozrieť do ich smutných očí a odpovedať im na otázku „prečo“? Načo je verejný prísľub primátora v mestských novinách, ktorým garantuje prevádzku všetkých športových zariadení. Touto cestou vyzývam kompetentných, nájdite si čas a odvahu a príďte na tréning mladších žiakov a povedzte im prečo ste hlasovali za zrušenie hokeja.
Som človek, ktorý sa venuje týmto deťom už štyri roky, ktorý prežíva spolu s nim ich úspechy, ale aj neúspechy. Nie je nič krajšie, ako vidieť šťastné tváre detí, keď sa im darí a chlácholiť ich, keď prídu prehry. Vždy som bol na nich hrdý. To je za všetky peniaze sveta. Robil som to zadarmo, vo vlastnom voľnom čase a hlavne, robil som to rád! Nedopustím a verím, že ani ostatní, ktorým čo len trochu záleží na tom, aby deti mohli športovať a venovať sa tomu čo ich baví a neflákali sa.