Dorastenci podali vynikajúci výkony

MUŽI
6. kolo:
HK Púchov - HK Žiar nad Hronom 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Mužstvo v oklieštenej zostave podalo výkon na hranici svojich možností. S lídrom tabuľky hrali vyrovnanú hru, rozdiel bol jedine v koncovke. O zápase rozhodla 53. minúta, kedy v žiarskej presilovej hre domáci dvakrát "ušli" a získali rozhodujúci náskok.
Ján Bitala
Vylúčenia: 5:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, Žiar: Opáth - Lehocký, Szilvási, Uhlík, Golian - M. Ďubek, Ruttkay, P. Ďubek, Balco, M. Strohner, D. Strohner, Zigo, Šajban, Dobrík
ostatné výsledky: HK 96 Nitra - Partizánske 5:2, Dubnica - Levice 3:2 sn, Ružinov mal voľno, Zlaté Moravce - Šaľa - stretnutie odložili

10. kolo:
Ružinov Bratislava - HK Žiar nad Hronom 9:2 (2:0, 5:1, 2:1)
Od úvodu stretnutia bolo jasné kto bude pánom na ľadovej ploche. Vlaňajší extraligista ovládol ľad a zápas bezpečne doviedol do úspešného konca.
Ján Bitala
Góly: Mihálik (Považanec), Berkeš (Soták, Belanec), vylúčenia: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0, Žiar: Vincenc, Cibuľa - Sabo, Lehocký, Mak, Sondík, Jančok, Greguš - Považanec, Plandor, Vallo, Baranec, Šatan, Soták, Mihálik, Šulek, Heckl, Berkeš
ostatné výsledky: Senica - N. Zámky 4:1, Hoba – Levice 3:4 p, Kežmarok – Brezno 4:2, Prievidza – Detva 6:1, Pov. Bystrica – Prešov 6:2, Piešťany – Dubnica 3:0

11. kolo:
HK Žiar nad Hronom - Prievidza 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Jeden z najlepších výkonov žiarskej juniorky, ktorá dokonale zaskočila mužstvo z Prievidze. Získali vedenie 2:1. Tento priebeh sa však asi "nepáčil" hlavnému rozhodcovi, ktorý otočil priebeh zápasu svojimi výrokmi v neprospech domáceho tímu. V druhej tretine im udeli 53 trestných minút. Od 27. do 36. minúty hrali Žiarčania v oslabení - väčšinou traja. A až v týchto presilových hrách Prievidžania, najskôr v 34., 37. a  38. minúte získali rozhodujúci náskok. Opäť sa raz ukázalo opovrhnutie jedného tímu a dotlačenie druhého tímu k víťazstvu, čo mohli vidieť aj prítomní diváci. Keď píska tento rozhodca pri zápasoch Žiaru, výsledok je jasný už pred jeho začiatkom.
Ján Bitala
Góly: Plandor (Heckl), Plandor (Heckl), vylúčenia: 9:3, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, Žiar: Cibuľa - Sabo, Michník, Sondík, Jančok - Považanec, Plandor, Vallo, Belanec, Mihálik, Šatan, Šulek, Heckl, Berkeš. Rozhodovali: Píšťanský, Moravec.
ostatné výsledky: N. Zámky – Piešťany 6:8, Levice – Ružinov 5:3, Dubnica – Kežmarok 3:8, Prešov – Senica 0:3, Detva - Pov. Bystrica 3:7, Brezno – Hoba 3:4

Dohrávka 1. kola:
HK Žiar nad Hronom - Michalovce 5:6 sn (1:3, 0:1, 4:1)
Chlapcom sa vstup do stretnutia veľmi vydaril. Ale v závere prvej tretiny zbytočne umožnili dostať sa súperovi do dvojgólového vedenia. V 41. minúte to už so žiarskym mužstvo vyzeralo zle-nedobre, pretože prehrávali 2:5. Vstup do tretej tretiny vyznel výborne v prospech domáceho tímu, ktorý nadšeným výkonom dokázal zvrátiť priebeh stretnutie a vyrovnať. Nasledovalo predĺženie, v ktorom obe mužstvá kontrolovali priebeh hry, do vážnejších šancí sa nedostávali. Rozhodnutie prišlo v druhej sérii trestných strieľaní. Žiarčania získali bod a dva putujú do Michaloviec. Zaujímavý "výkon" opäť podal rozhodca.
Ján Bitala
Góly: Michalík (Kukla, Soták), Kukla (Soták), Bobáľ, Soták (Michalík), Baráyni (Bobáľ), Žiar: Mackovič - Kurek, Nociar, Hanus, Čierny, Medveď - Michalík, Bobáľ, Bugár, Barányi, Kukla, Bezák, Kohút, Soták, Majerský, Lukáč. Rozhodovali: Píšťanský, Moravec.
ostatné výsledky: D. Kubín - Brezno 3:4, Žilina B - Ružomberok 7:0, Detva - Trebišov 4:6, Prešov a Humenné mali voľno

Dohrávka 2. kola:
HK Žiar nad Hronom  - Trebišov 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Aj keď úvod nebol najlepší, dorastenci nečakane potvrdili zodpovednú prípravu na víkendové stretnutia. Postupne ovládli plochu a úplne zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca. Treba vyzdvihnúť hlavne kolektívny duch tímu, podopretý výborným Mackovičom.
Ján Bitala
Góly: Soták (Medveď), Barányi (Bobáľ), Barányi (Nociar), Lukáč (Barányi, Bobáľ), Bobáľ (Lukáč, Hanus), Bugár (Heckl), vylúčenia: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, Žiar: Mackovič - Kurek, Medveď, Nociar, Hanus, Čierny, Sabo, Kohút - Soták, Kukla, Michalík, Barányi, Bobáľ, Lukáč, Majerský, Bezák, Heckl, Bugár
ostatné výsledky: Prešov - Humenné 5:3, D. Kubín - Ružomberok 3:2, Žilina B - Brezno 4:2, Detva - Michalovce nehlásili

STARŠÍ ŽIACI
HK Žiar nad Hronom - Lučenec 3:15 (2:7, 1:8, 0:0)
Nečakaná sprcha pre domáce mužstvo, z ktorej by si mali hráči zobrať ponaučenie.

MLADŠÍ ŽIACI
HK Žiar nad Hronom - Lučenec 30:1 (7:1, 10:0, 13,0)
Žiarčania jednoznačne ovládli ľadovú plochu a hostí poslali domov s poriadnou nádielkou.
Góly: Zliechovec 6, Talan 6, Lantoši 5, Tatár 3, Urgas 2, Čičmanec 2, Moška 2, Veselý, Hodža, Hurtík, Štefanec