Mladší žiaci opäť s fantastickým výsledkom

MUŽI
7. kolo:
HK Žiar nad Hronom - HK 96 Nitra 2:5 (0:2, 1:0, 2:5)
Úvod do stretnutia nevyšiel hlavne žiarskemu brankárovi, ktorý po dvoch strelách dvakrát inkasoval. Domácich tento stav zocelil začali sa viac presadzovať, čoho výsledkom bola žrďka hosťujúcej brány po strele Šajbana a následne Zigo, od kruhov, triafal do brankára z Nitry. Ďalšiu šancu zahodil Marian Strohner. Neznížil ani Golian, ktorý sa sám ocitol pred brankárom hostí. V 18. minúte stálo pri domácich šťastie, pretože v presilovej hre sa dvaja hráči Nitry ocitli pred brankárom, zakončiť však nedokázali. V 21. minúte Ďubek nedokázal zasunúť puk do prázdnej brány. O dve minúty neskôr už bol Pavlík prekonaný, puk skákal po čiare, ale Golian zabránil gólu. Zvrat sa črtal v 27. minúte, v presilovej hre domáceho tímu, Béla (po dvoch rokoch sa vrátil do žiarskeho dresu) prestrelil brankára hostí. Tretia tretina domácim vôbec nevyšla. Už v 41. minúte zbytočne inkasovali a klinec do rakvy si zabili v 58. minúte, kedy po chybe v strednom pásme hostia nezaváhali a nedali žiarskemu mužstvu vyrovnať. Žiarčania začínajú doplácať na chyby, ktoré produkujú v ich presilových hrách. Dôkazom bol aj piaty gól hostí. Nitrania sa prezentovali tvrdou a nečistou hrou, ktorú rozhodcovia patrične trestali, ale domáci sa, bohužiaľ, v presilových hrách presadiť nedokázali
Ján Bitala
Góly: Béla (Golian, P. Ďubek), Kuchárik (Dobrík), vylúčenia: 9:17, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, Žiar: Opáth, Paulík - Lehocký, Szilvási, Béla, Šauša - Považanec, M. Strohner, D. Strohner, M. Ďubek, P. Ďubek, Mihálik, Ruttkay, Kucharík, Zigo, Šajban, Dobrík

12. kolo:
Považská Bystrica - HK Žiar nad Hronom 11:5 (3:1, 3:2, 5:2)
V streleckých pretekoch rozhodli istejšie zákroky domáceho brankára. Chlapci nezvládli hlavne tretiu tretinu.
Ján Bitala
Góly: Belanec (Čajkovský), Plandor, Pladnor (Heckl, Zvara), Považanec (Mitter, Mihálik), Považanec (Mihálik, Mitter), vylúčenia: 3:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, Žiar: Vincenc, Dvořák - Lehocký, Sabo, Zvara, Čajskovský, Mitter, Greguš - Považanec, Belanec, Plandor, Mihálik, Barányi, Balco, Heckl, Kukla, Šatan
ostatné výsledky: Dubnica - N. Zámky 6:2, Prievidza - Levice 13:4, Kežmarok - Hoba 6:1, Ružinov - Brezno 5:2, Senica - Detva 5:1, Piešťany - Prešov 4:6

13. kolo:
HK Žiar nad Hronom - HK 91 Senica 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Do polovice zápasu hrali domáci rovnocennú hru s ašpirantom na postup do extraligy. Produkovali pekný, útočný hokej. Hostí prestrieľali, ale efektivita bola opäť veľmi mizerná. Aj tie najvyloženejšie šance skončili mimo brány hostí, čoho výsledkom bol tretí gól, ktorým hostia trestali tieto chyby. V závere druhej tretiny dokázali hostia ešte dvakrát skórovať. A aj keď v tretej tretine gól nepadol, Žiarčania si rozhodne zaslúžili uhrať lepší výsledok.
Ján Bitala
Gól: Vallo (Čajkovský, Zvara), vylúčenia: 8:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Žiar: Vincenc - Lehocký, Zvara, Michník, Čajkovský - Považanec, Plandor, Belanec, Vallo, Balco, Mihálik, Heckl, Sondík, Mitter
ostatné výsledky: N. Zámky - Kežmarok 6:11, Levice - P. Bystrica 1:3, Prešov - Dubnica 8:1, Detva - Piešťany 1:9, Brezno - Prievidza 6:5, Hoba - Ružinov 1:10

13. kolo: HK Žiar nad Hronom mal voľno
ostatné výsledky: Michalovce - D. Kubín 7:1, Trebišov - Garmin Žilina B 2:1 sn, Brezno - Prešov 1:13, Ružomberok - Humenné 0:5

14. kolo:
HK Žiar nad Hronom  - Detva 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)
Žiarčania od úvodu stretnutia jednoznačne diktovali tempo. Výsledok bol stretnutia bol jasný, otázkou bola len výška skóre. Škoda ďalších nevyužitých príležitostí (päťkrát korčuľovali sami na brankára). Za bojovný výkon ich treba pochváliť. Konečne začínajú plniť očakávania, ktoré od nich žiada vedenie HK.
Ján Bitala
Góly: Nociar (Bobáľ, Lukáč), Barányi (Heckl), Barányi (Heckl, Kukla), Heckl, Michalík (Soták, Kukla), Bobáľ (Hanus, Lukáč), Lukáč (Nociar, Bobáľ), Berányi (Heckl), Heckl, Kukla (Heckl, Kurek), vylúčenia: 10:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0, Žiar: Melicherčík, Mackovič - Kurek, Nociar, Hanus, Sabo, Čierny, Beňo, Kohút - Michalík, Bobáľ, Bugár, Barányi, Kukla, Soták, Majerský, Heckl, Lukáč, Nociar
ostatné výsledky: Michalovce - Garmin Žilina B 5:1, Trebišov - D. Kubín 2:3 sn, Brezno - Humenné, Ružomberok - Prešov - nehlásili

3. kolo. Detva - HK Žiar nad Hronom 1:44
Mladší žiaci nastrieľali v troch zápasoch 85 gólov.
Góly: Talán 11, Lantoši 10, Tatár 5, Červeň 3, Urgas 3, Zliechovec 3, Bartošek 3, Hodža 2, Doletina 2, Šebeň, Moška